W firmie ...

Techbuilding zwiększa zakres współpracy z fimą VAILLANT            

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       dodano 02.05.2016

W ostatnich tygodniach firma Techbuilding zwiększyła współpracę z producentem urządzeń grzewczych – firmą Vaillant.

Uczestniczyliśmy w szkoleniach dotyczących technologii grzewczych, proponowanych przez naszego partnera. W cyklu szkoleniowym zdobyliśmy tytuły autoryzowanego instalatora marki Vaillant, oraz Saunier Duval, w zakresie montażu kotłowni o mocy do 45 kW.

Odbyliśmy również szkolenie w zakresie autoryzowanego instalatorstwa rekuperatorów i wentylacji mechanicznej. Od 1 stycznia 2017 roku, według nowych przepisów, pozwolenia na budowę będą wydawane tylko inwestorom, którzy uwzględnili w swoich budynkach rozwiązania związane z mechaniczną wymianą powietrza. Jest to rozwiązanie nowatorskie, dzięki któremu w znaczący sposób spadnie zapotrzebowanie budynków na energię.

Efektem współpracy z firmą Vaillant będzie również nowa, autoryzowana strona internetowa naszej firmy, o której wkrótce Państwa poinformujemy.

Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca z firmą Vaillant przyczyni się w znaczący sposób do zwiększenia zakresu naszej oferty, oraz do jeszcze wyższego poziomu świadczonych usług.

 


 

Pompy ciepła Tweetop - seminarium szkoleniowe w Szczecinie                 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       dodano 03.12.2015                                                                                                                                                                                                                                        

W dniach 19 – 21 Listopada 2015 r. firma Techbuilding uczestniczyła w szkoleniu z zakresu technologii pomp ciepła, organizowanego przez firmę Tweetop. Nasz partner handlowy zorganizował spotkanie na terenie swojego zakładu produkcyjnego w Szczecinie.

Pompy ciepła to ekologiczne źródło energii, które w naszym kraju cieszy cię coraz większą popularnością, zwłaszcza w przypadku budowy domu jednorodzinnego zlokalizowanego odlegle od sieci gazu ziemnego.

Spotkanie dotyczyło poprawności doboru, instalacji, oraz błędów wykonawczych przy montażu pomp ciepła stanowiący źródło centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody użytkowej w budynkach jednorodzinnych.

Podczas seminarium mieliśmy możliwość zwiedzenia fabryki Tweetop, gdzie na dwóch liniach produkcyjnych wytwarzane są przewody elastyczne stanowiące podstawę w nowoczesnych instalacjach grzewczych i wodociągowych.

Osobiście obserwowaliśmy całość procesu produkcji, wraz z kontrolą jakości wytworzonych przewodów, polegającą m.in. na testach odpornościowych na ciśnienie, wysoką temperaturę, oraz trwałość połączeń przewodów z kształtkami instalacyjnymi.


Nasze spostrzeżenia ze spotkania w Tweetop upewniają nas w przekonaniu, że Techbuilding oferuje swoim klientom produkty najwyższej jakości, a zakres obsługi poparty jest fachową wiedzą technologiczną.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania szkoleniowe i Pozdrawiamy Naszych Partnerów !

 


 

Operator usług utrzymania czystości I stopnia

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     dodano 13.07.2015

W dniach 20-21 Maja 2015 r. firma Techbuilding wzięła udział w prestiżowym szkoleniu zorganizowanym w Bytomskim oddziale firmy Voigt, zdobywając tytuł „Operator Usług Utrzymania Czystości I Stopnia”. Uzyskaliśmy dzięki temu certyfikat Polskiej Izby Gospodarczej Czystości i Europejskiego Stowarzyszenia Branży Sprzątającej ISSA, a także Europejski Paszport Pracowniczy.

Tematyka szkolenia obejmowała między innymi zagadnienia z zakresu rodzajów i typów podłóg, dobrania odpowiednich preparatów chemicznych do sprzątanej powierzchni, oraz zaawansowanych technologii utrzymania czystości. Na dzień dzisiejszy, szkolenia w naszym kraju z tej tematyki może przeprowadzać tylko trzech instruktorów akredytowanych przez Stowarzyszenie ISSA.

Uzyskując wyżej wymienione uprawnienia dołączyliśmy do grona firm posiadających najbardziej specjalistyczną wiedzę z zakresu sprzątania obiektów. Przed nami szkolenia II I III stopnia, które będziemy realizować w 2016 roku. Wierzymy, iż zdobywana przez nas wiedza bardzo istotnie wpłynie na podniesienie poziomu i jakości wykonywanych przez nas usług.

 


 


Pierwszy kwartał roku na szkoleniowo…

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          dodano 23.04.2015

W pierwszym kwartale roku firma Techbuilding wzięła udział w kilku projektach szkoleniowych, związanych z realizacją proponowanych przez nas usług.

W lutym mieliśmy przyjemność przebywać na szkoleniu dla firm instalacyjnych, organizowanym w Szczyrku, przez naszego partnera handlowego, firme Bim’s Plus. Na konferencji poruszane były problemy dotyczące branży wykonawstwa usług sanitarnych, oraz omawiane były nowoczesne technologie zaopatrzenia budynków w wodę, kanalizację, gaz i ciepło.

Szczegóły techniczne omawiali przedstawiciele firm, będących dostawcami materiałów instalacyjnych, takich jak:  Oventrop, Tweetop, Vogel & Noot, Erico. Miejsce spotkania, oraz zimowa aura sprawiły, iż poza szkoleniami mieliśmy okazję na wspólną i zdrową zabawę na szczyrkowskich stokach narciarskich. Dziękujemy naszym partnerom za wspólnie spędzony czas, i liczymy na szybkie spotkanie przy wspólnej realizacji kolejnych projektów budowlanych.

Miesiąc Marzec przebiegł pod szyldem szkoleń z zakresu utrzymania czystości. Pierwszym seminarium w jakim braliśmy udział, był projekt organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach programu Kapitał Ludzki. Tematyka szkolenia : Wdrażanie rozwiązań ekologicznych w branży sprzątającej”.

W związku z tym, iż Techbuilding wdraża politykę CRS – społeczna odpowiedzialność biznesu, oraz prowadzi swoje usługi zgodnie z zasadami ekologicznymi, temat spotkania był dla nas bardzo ważny.

Omówione zagadnienia wprowadzania stałej dbałości o środowisko, na pewno przełoży się na jakość wykonywanych przez nas usług sprzątających. Efekty już wkrótce…

 

Na konferencji firmy Voigt, będącej producentem wysokiej jakości środków chemicznych, zagościliśmy 18-stego marca. Tematyka również ciekawa, ponieważ spotkanie dotyczyło niezwykle istotnej kwestii w branży sprzątającej, jaką jest „Zniszczenie powierzchni spowodowane nieodpowiednim doborem środków czystości”.

W dniu dzisiejszym, sprzątanie to nie tylko usuwanie brudu, ale przede wszystkim usuwanie skuteczne, bez narażenia powierzchni na utratę właściwości, parametrów i wyglądu.

Szkolenie bardzo merytoryczne, w całości technologiczne, było prawdziwym skarbem wiedzy, w sytuacji gdy na rynku mamy „wysyp” środków chemicznych o nieznanych właściwościach i nieoznaczonej skali pH. Stosowanie produktów „now name” może mieć dramatyczne skutki dla czyszczonych powierzchni. Na szczęście Techbuilding już wie, jak tego uniknąć i zapewnić sprzątanie obiektu na najwyższym poziomie…

 Techubuilding w Akademii Viessmann
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          dodano 05.11.2014

W dniu dzisiejszym pragniemy podzielić się z Państwem informacją na temat specjalistycznego kursu zawodowego realizowanego przez kadrę kierowniczą naszej firmy. W ubiegłym roku podjęliśmy współpracę z zakresu szkoleń ze znanym producentem urządzeń grzewczych - firmą Viessmann, która jako jedyny przedstawiciel branży grzewczej w Polsce prowadzi kompleksowy kurs szkoleniowy z zakresu instalatorstwa systemów energetyki odnawialnej. Przez 8 miesięcy mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach szkoleniowych z takich tematyk jak montaż systemów energetyki odnawialnej, techniczna dokumentacja budowy, czy kosztorysowanie w budownictwie. Największą zaletą cyklu szkoleniowego były zajęcia praktyczne, dające możliwość pracy na podłączonych urządzeniach i panelach sterujących tymi urządzeniami. Czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję spotkań, których tematem przewodnim będzie eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Wierzymy, iż zdobywana przez nas wiedza i umiejętności pozwolą nam na zwiększenie fachowości usług realizowanych przez naszą firmę.

 

     

Partnerzy handlowi i dostawcy:

logo