Rekuperacja

Coraz częściej zadajemy sobie pytanie, w jaki sposób skutecznie ograniczyć zbędne koszty w różnych dziedzinach życia. Pytanie to nabiera szczególnego znaczenia, w przypadku kosztów eksploatacyjnych związanych z naszym domem.

Eksploatacja cieplna budynku, to właśnie ok. 70% kosztów jakie musimy ponosić po i tak stosunkowo drogim procesie inwestycyjnym. Co zrobić aby koszty stałe związane z obsługą nieruchomości były znacznie mniejsze ? Odpowiedzią na te pytanie jest właśnie Rekuperacja.

Najprościej rzecz ujmując, rekuperacja jest wentylacją mechaniczną, która odzyskuje ciepło z wyprowadzanego, zużytego powietrza na zewnątrz budynku. Sercem układu jest urządzenie nazywane Rekuperatorem. Do tego instalacja składa się z przewodów, rozdzielaczy, tłumików oraz kratek nawiewnych i wywiewnych. Odpowiednio zaprojektowana i wykonana instalacja rekuperacji pozwala na poprawienie jakości energetycznej budynku, a co ważne na ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem o ok. 35%. Ale to nie jedyna zaleta tego systemu. Najważniejszym czynnikiem tego rozwiązania jest przebywanie w zdrowym mikroklimacie, który korzystnie wpływa na użytkowników budynku.

Dlaczego warto zainwestować w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła ?

  • pełna kontrola prawidłowego wentylowania pomieszczeń
  • ochrona użytkowników przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi (smog, pyłki, zapachy, hałas, kurz)
  • poprawa rozprowadzenia ciepła w całym budynku
  • niższe koszty ogrzewania budynku
  • niższe koszty montażu systemu c.o. (mniejsza moc kotła grzewczego)
  • poprawa mikroklimatu wewnątrz budynku (wilgotność względna, temperatura, świeżość oraz czystość powietrza)

 Aby system działał poprawnie i mógł w pełni spełniać swoją rolę należy uwzględnić kilka spraw.

Po pierwsze najlepszym rozwiązaniem jest zaprojektowanie systemu na etapie projektowania domu (chociaż firma Techbuilding dysponuje rozwiązaniami adekwatnymi dla budynków już istniejących). To właśnie wówczas możemy uniknąć zbędnych kosztów, związanych z budowaniem kominów wentylacji grawitacyjnej.

Dobrze wykonany projekt wymian powietrza w budynku jest zawsze gwarantem sprawnie działającego systemu. Nasza firma, przy współpracy z renomowanym producentem systemów rekuperacyjnych realizuje takie projekty dla inwestorów bezpłatnie. Projekt zawiera dobraną jednostkę, oraz rozprowadzenie kanałów i urządzeń do poszczególnych pomieszczeń na bazie rzutów kondygnacji budynku.

Po ustaleniu wszystkich szczegółów związanych z projektem, przystępujemy do szybkiej i precyzyjnej realizacji.

 Zapraszamy serdecznie do kontaktu z firmą Techbuilding wszystkich inwestorów, którzy chcą poprawić mikroklimat swojego budynku, oraz zaoszczędzić na kosztach związanych z eksploatacją.

Z pewnością pomożemy Państwu w realizacji tego pomysłu.

Partnerzy handlowi i dostawcy:

logo